Enpresak

Aztiker soziologia ikergunea

AZTIKER Ikerketa soziologikoan espezializatutako enpresa da eta tokian tokiko errealitatera egokituriko ikerketak burutzen ditu

943593007

idazkaritza@aztiker.com

webgunea

Bai Euskarari Elkartea

Arlo sozioekonomikoaren euskalduntzean eragiteko helburuarekin lan egiten duen elkartea.

943592148

info@baieuskarari.eus

webgunea

BERRIA

Euskarazko komunikazio taldea

943304030

berria@berria.eus

webgunea

Bidera

Berria Taldearen zerbitzu enpresa. Egunkaria egiteko erabiltzen diren zerbitzuak beste enpresa eta erankundeei eskaintzen dizkie.

943303555

bidera@bidera.eu

webgunea

Bilgune Feminista

Nazio mailako erakunde feminista eta abertzalea da, esparru ugaritako emakume askoren eta askotarikoen hausnarketatik sortutako egitasmoa. Euskal feministen oinordekoak.

943590902

info@bilgunefeminista.eus

webgunea

Bizipoza

Izaera bereziko gaiak lantzen dituzten 32 elkartez osatutako elkartea

647355352

bizipoza@bizipoza.eus

webgunea

Egiari Zor Fundazioa

Egia itzaletik argira atera eta Estatuek praktikatutako biolentzien biktima guztiak aitortzeko egiten dugu lan.

944045363

info@egiarizor.eus

webgunea

Elkar Fundazioa

Euskararen eta euskal kulturaren sustapena modu eraginkorrean bultzatzea

902115210

elkar@elkar.eus

webgunea

Emagin

Formakuntza eta ikerketa feminista egiten duen elkartea.

943590902

emaginartxiboa@gmail.com

webgunea

Emun

Erakundeen, enpresen eta administrazioaren premiak betetzeko kalitatezko aholkularitza eta zerbitzuak eskaintzen ditu euskara eta hizkuntzen kudeaketa, kultura, aniztasun eta parte hartzearen inguruan.

943300978

emun@emun.eus

webgunea

Euskaltzaleen Topagunea

EHko herritar euskaltzaleen  bilgunea da Euskaltzaleen Topagunea, tokian tokiko euskaltzaleen elkarteen erreferentzia gunea. Euskararen normalizazioaren alde lan egiten duen irabazi asmorik gabeko kultur elkartea.

943591186

info@topagunea.eus

webgunea

Gaindegia

Euskal Herriaren nazio garapenari emandako talde teknikoa da, irabazi asmorik gabea.

943304365

gaindegia@gaindegia.eus

webgunea

Gislan

GIS teknologiaren bitartez lurraldeen gaineko informazioaren bilketa, kudeaketa eta analisia egiten duen kooperatiba.

943304255

harremana@gislan.eus

webgunea

Hekimen

Euskarazko hedabideen elkartea

617356063

hekimen@hekimen.eus

webgunea

Irrien Lagunak

Haurrentzako euskarazko hezkuntza komunitaterako proiektua. Irakurzaletasuna sustatu eta balio aurrerakoien transmisioa egiteko.

943303572

kudeaketa@irrienlagunak.eus

webgunea

Ixa taldea

Gure helburua, artea ikertzea da, hiru partaideen lan bateratua eginez. Gure elkarlanekin adierazteko modu ezberdinak bilatzen ditugu.

634212851

ixaelkartea@gmail.com

webgunea

IZT

Sistema informatikoen diseinua, inplementazioa eta mantentzea.

943304315

info@izt.eus

webgunea

Jakin

Euskalgintza eta kulturgintza sustatu eta hedatzeko plaza eta eragilea da Jakin Fundazioa

943218092

jakin@jakin.eus

webgunea

Kontseilua

Euskararen Gizarte Erakundeen Kontseilua: euskarak garapen osoa izatea helburu duten eta arlo desberdinetan lan egiten duten erakundeen bilgunea da.

943591200

kontseilua@kontseilua.eus

webgunea

Koparia

Promozio eta merchandasing-erako opariak eta materiala lantzen dituen enpresa da.

647929638

info@koparia.eus

webgunea

Lanku kultur zerbitzuak

Bertsoa oinarri hartuta, edozein kultur ekitaldi sortzen eta antolatzeko baliabideen kudeaketa (produkzioa, marketina, diseinua, autore eskubideak…)

943260755

lanku@lanku.eus

webgunea

Leitzaran grafikak

Liburu, aldizkari, publizitate liburuxken diseinua, inprimaketa eta enkoadernaketa.

943303510

grafikak@leitzaran.eus

webgunea

Sortzen Elkartea

D ereduko eskola publikoetako hezkuntza komunitateko kideen sarea

647303504

sortzen@sortzen.eus

webgunea

Soziolinguistika klusterra

Euskararen garapen sozialaren ikergune nagusia. Ezagutza soziolinguistikoa sortzen eta kudeatzen du euskara biziberritzeko prozesuan.

943592556

kluster@soziolinguistika.eus

webgunea

Topatu

Euskal Herriko Gazteen Komunikazio Proiektua

topatu@gmail.com

webgunea

Txakur Gorria

Txakur Gorria autoedizioa lantzen duen sormen taldea da, lau emakumek osatua. Sortzen zaigun lehen ideia plazaratzera iritsi arteko prozesuko pausu guztiak modu kolektiboan ematea dugu helburutzat.

679806423

txakurgorria@txakurgorria.eus

webgunea

ZIRRIMARRA estudio grafikoa

Diseinu grafikoan diharduen estudio sortzailea

943593056

zmarra@gmail.com

webgunea